Po raz czwarty popłyną Przemszą na kajakach

06.04.2010
A A A Drukuj
AKTUALIZACJA. Klub Miłośników Kajakarstwa "Przemsza" oraz RSK Sport po raz czwarty zorganizują Ogólnopolski Spływ Kajaków im. Andrzeja Arendta "Biała Przemsza 2010". Spływ rozpocznie się już 16 kwietnia.
Całość trasy ma 23 kilometry. Kajakarze wystartują w Sławkowie, a trasę zakończą na Trójkącie Trzech Cesarzy w Sosnowcu. A wszystko po to, aby promować szlak kajakowy Białej Przemszy i okolic. Organizatorzy chcą również zwrócić uwagę na potrzebę budowy przystani kajakowych w Sławkowie oraz w Sosnowcu. W ubiegłym roku w spływie wzięło udział 70 osób.

Organizatorzy doszli do wniosku, że podobnej imprezy nie ma w Zagłębiu. A ich zdaniem nasz region na to zasługuje. - Od wielu lat uprawialiśmy rekreacyjnie kajakarstwo pływając na spływy kajakowe po różnych zakątkach naszego kraju. Doszliśmy do wniosku, że w naszym regionie nie było podobnej imprezy turystycznej. Uważamy, iż nasz region oraz jego przyroda są piękne i warte promocji. Z tych też względów otworzyliśmy wypożyczalnie sprzętu kajakowego nad Przemszą i zajęliśmy się także zawodowo organizowaniem spływów kajakowych w naszym regionie - powiedział nam Łukasz Głośny, Wiceprezes Klubu Kajakowego "Przemsza".

W tym roku otwarcie spływa nastąpi 17 kwietnia w Sławkowie. Tego dnia kajakarze przepłyną 12 kilometrów, aż do Maczek. W niedzielę pokonają odległość 11 kilometrów i zakończą zabawę na Trójkącie Trzech Cesarzy w Sosnowcu.

GazetaSosnowiec.pl

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX