Z urazy do Kościoła przez trzy lata wybił 300 szyb

purz
02.11.2011
A A A Drukuj
Wybite szyby w kościele w Będzinie - Syberce

Wybite szyby w kościele w Będzinie - Syberce (fot. ks. Jacek Kalkowski i Tomasz Kwiecień / www.diecezja.sosnowiec.pl)

Policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca Będzina, który przez trzy ostatnie lata z uporem maniaka wybijał szyby w dwóch będzińskich parafiach. Mężczyzna tłumaczył swe zachowanie osobistą urazą do Kościoła.

Chodzi o świątynie na osiedlu Syberka i w centrum, w których zatrzymany wybił w sumie ponad 300 szyb. - Szyby u nas ktoś wybijał sześciokrotnie, za każdym razem tłukł od 20 do 40 szyb. Jesteśmy ubezpieczeni, więc koszty nie były wielkie, ale to ciągłe wybijanie było uciążliwe, bo to były podwójne szyby. O sprawie informowałem parafian, a oni obserwowali teren przez okna z mieszkań, bo to centrum osiedla - mówi ks. Zygmunt Skipirzepa, proboszcz parafii Nawiedzenia NMP na będzińskiej Syberce.

- Zasadzaliśmy się na sprawcę kilka razy, ale mężczyzna działał w sposób nieregularny - mówi młodszy aspirant Tomasz Czerniak, rzecznik będzińskiej policji. I dodaje, że w poniedziałek policjantom, którzy od tygodnia spędzali noc w kościele, wreszcie dopisało szczęście.

O godzinie 4.30, gdy mężczyzna wybijał szyby w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w centrum miasta, funkcjonariusze przyłapali go na gorącym uczynku.

50-latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze - dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat, pokryje także wszystkie koszty związane ze szkodami.

Mężczyzna tłumaczył swe postępowanie osobistą urazą do Kościoła. Jak się dowiedzieliśmy, chodziło o sprawę administracyjną, która nie została załatwiona po jego myśli.

purz

Zobacz więcej na temat: